Rezerwacja
Loading...
Cafe Wolna2023-05-17T09:49:45+02:00

Mamy mocne podstawy, by twierdzić, że to najsmaczniejsza i najzdrowsza kawiarnia w Górach Izerskich.

To pierwsza i jedyna wegańska kawiarnia w Świeradowie-Zdroju oferująca ciasta raw, bez cukru, glutenu i chemii – choć miłośnicy ciast „klasycznych” również znajdą tu coś dla siebie.

Slow Food.

To nie jest dla nas tylko modne hasło.

To sedno.

Wegańska kawiarnia w Górach Izerskich jest faktem – i spełnieniem marzeń wielu. To miejsce, gdzie nasz Gość nie jest kolejnym, przygodnym klientem, a naszym towarzyszem w zdrowej uczcie dla zmysłów. 

Desery smakują lepiej, gdy tworzy się je bez pośpiechu, dlatego zwalniamy tu bieg czasu. Sami tworzymy przyjemność: nie uświadczysz u nas żadnych kupnych słodkości.

Cafe Wolną zawiaduje Wojtek Szymocha,  który dba o to by skład naszych przysmaków był prozdrowotną bombą. To z tego powodu nasze przepyszne musy, tarty, ciasta, koktajle, puddingi, tofurniki, batoniki i cała reszta mogą być przez Ciebie spożywane bez wyrzutów i z poczuciem, że zdrowo się odżywiasz.

Nasze desery nie zawierają cukru,

a wszystkie składniki są starannie selekcjonowane nie tylko dlatego, że chcemy w Cafe Wolna serwować ludziom zdrowie; również dlatego, że sami po prostu się tak odżywiamy i nie podalibyśmy nikomu czegoś, czego sami byśmy nie tknęli.

„Nie łudź się, że w progach tego miejsca wykażesz się silną wolą. Jeśli podczas Twojego pobytu w BioRezydencji będzie w niej akurat i Ania (a – chwała niebiosom – zazwyczaj jest), to choćbyś nie był w stanie wymówić większości nazw wegańskich składników używanych przez Anię do jej kulinarnych arcydzieł – zjesz wszystko i ze skruchą poprosisz o dokładkę”.

Lena, blog Do Korzeni!

Czy zdrowe desery to wszystko, co oferuje Cafe Wolna? Ależ skąd!

Napijesz się u nas także wspaniałej kawy z ekspresu, wielu gatunków aromatycznych herbat, świeżych soków, gorącej czekolady i yerba mate. Latem przyniesiemy Ci ochłodę wybornymi, naturalnymi lodami, które można zjeść na dziedzińcu bądź w ogrodzie, wdychając górskie powietrze; w porach chłodniejszych można zaś chłonąć niepowtarzalny klimat naszego zabytkowego, ekologicznego obiektu.
Dodatkowo, przyjmujemy indywidualne zamówienia na wegańskie ciasta.

Kiedy Cafe Wolna jest czynna?

Cafe Wolna jest otwarta zawsze w sezonie letnim (lipiec – sierpień, wtorek-sobota 11-19, niedziela 10-18), ferie zimowe (wtorek-sobota 11-18, niedziela 10-17, poniedziałki wolne), pośrednim (maj – czerwiec, wrzesień – październik, sobota 11-19, niedziela 10-17) długie weekendy ( 11-19) oraz dla goszczących u nas grup.

Czy można nas odwiedzić poza sezonem? Oczywiście, ale najpierw musimy coś wyjaśnić.

Jesteśmy przeciwnikami marnowania jedzenia i zależy nam tylko na najwyższej świeżości naszych raw-wyrobów.

Z tego powodu, by móc skosztować naszych słynnych rarytasów wiosną lub jesienią, sugerujemy, by przed planowanym przyjazdem zadzwonić do nas (508 955 225) i upewnić się, czy danego dnia Cafe jest czynna. Można także zamówić otwarcie kawiarni dla min. 10-osobowej grupy, a my z przyjemnością przygotujemy dla niej świeże, zdrowe przysmaki.

rezerwacja