Rezerwacja

Miejsce Mocy

Istnieje międzynarodowa skala dla pomiarów radiestezyjnych, na której radiesteci mogą określić, jak wysokie i jak pozytywne są w danym miejscu wibracje. Według tej skali średnie pozytywne, bardzo korzystne wibracje dla naszego organizmu na łące, w ogrodzie, w lesie leżą w zakresie od 10 do 15 tysięcy jednostek skali BSM. Jeśli mieszkasz w domu postawionym na działce o wibracjach 12-13 tys., to możesz zwać się szczęśliwcem. To wpływa na Twoje dobre samopoczucie, wypoczynek, sen i ogólny stan zdrowia. Od 18 tys. jednostek w górę zaczynają się wyjątkowe, bardzo korzystne miejsca dla przebywania osób, które szukają relaksu, ciszy, skupienia. Nasz krąg postawiony został na takim pozytywnie wibrującym obszarze. Dzięki temu, że istnieje wiedza i technologia ustawiania kamieni stworzyliśmy na naszej ziemi pole o podwyższonych wibracjach, które działa relaksująco, wyciszająco. W skali BSM posiada aż 700 tysięcy jednostek! Możesz tutaj doładować się w ENERGIĘ ŻYCIOWĄ. Poprowadzimy Cię przez krąg lub wsłuchaj się w swoją intuicję i przejdź przez niego sam.

Trzy propozycje do medytacji w kamiennym kręgu

1. Wejdź do kręgu przez jego bramę, wsłuchaj się w swoje serce i swój oddech.

Idąc powoli, medytacyjnym krokiem, pozwól swojej intuicji zdecydować, przy których dwóch głazach w kręgu chciałbyś się zatrzymać, czy to stojąc,  czy przy nich usiąść. Jeśli znalazłeś dwa takie głazy, rozpocznij twój pobyt zatrzymaniem się na kilka/kilkanaście minut przy głazie nr 9, północnym, potem przejdź w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do pierwszego intuicyjnie wybranego głazu, po kilku/kilkunastu minutach do drugiego. Medytować albo relaksować możesz w dowolny Ci znany sposób, czy to podążając za twoim oddechem, czy wsłuchując się w odgłosy okolicznej przyrody. Medytację kończymy przy steli, głazie centralnym, możemy na nią położyć dłonie i tak pozostać przy niej kilka minut, możemy przy tym w sercu wypowiadać jakąś znaną nam afirmację, ewentualnie podobną:

‘Stwórco Wszystkiego co istnieje, dziękuję Ci za pokój wewnętrzny, terapię i zdrowie wzmocnione kontaktem z tym kamiennym kręgiem.’

2. Innym sposobem medytacji w kręgu może być medytacja w chodzie, jaką znamy np. w wielu tradycjach duchowości , m. in w zen, jako kinhin. Wchodzimy do Kręgu przez jego bramę, całą uważność kierujemy na nasz oddech, możemy przy tym w sercu recytować naszą nam bliską mantrę. Dłonie przed sobą trochę nad splotem słonecznym, prawa dłoń włożona do lewej, kciuki dotykają się lekko. Naszą uważność wspiera wyprostowany i elastyczny, balansujący kręgosłup, każdy stawiany krok czynimy uważnie, zachowując równowagę ciała. Zgodnie z ruchem wskazówek zegara idziemy w oddaleniu ok. 0,5 metra od głazów wewnątrz. Możemy sobie np. koło głazu nr. 16 położyć 12 małych kamyków, przy każdym zamykającym się kręgu w chodzie, kładziemy jeden kamyk przy głazie nr 1. To pozwoli nam nasze myśli uwolnić od koncentrowania się na liczeniu zrobionych okrążeń. Całą uwagę kierujemy na oddech, recytowaną mantrę i elastycznie balansujący kręgosłup. Taką ok. 30 minutową medytację kończymy kilkoma minutami przy steli, kładąc na nią ręce.

3. Po zapoznaniu się z głównymi zasadami chromoterapii radiestezyjnej, czyli ze specyficznym wpływem poszczególnych głazów na nasze ciała subtelne, możemy taki pobyt rozpocząć przy głazie nr 9, północnym. Następnie udajemy się do wybranego albo przez osobę kompetentną wskazanego nam głazu, stojąc lub siedząc, plecami do głazu, relaksujemy się tam przez ok. 10min, następnie na kilka minut udajemy się do głazu go poprzedzającego, następnie do głazu następującego po nim, i wreszcie znowu do głazu, który sobie wybraliśmy. Możemy taką sekwencję powtórzyć dwu lub trzykrotnie. Taki, ok. 30-60 minutowy pobyt kończymy krótką medytacją stojąc lub siedząc przy głazie centralnym. W przypadku dolegliwości jakiegoś organu najlepiej skonsultować się z osobą kompetentną, w celu efektywnego stosowania chromoterapii. Dla uzyskania znaczącej poprawy może być potrzebnych od 6- 7 do 12 sesji, które możemy odbywać nie częściej niż co trzy dni.

Kolory radiestezyjne emitowane w KAMIENNYM KRĘGU z 16 głazami

Głaz nr 1/szary: Najogólniej, to przy tym głazie nie medytujemy. On emituje energię negatywną dla organizmu ludzkiego. Dla utworzenia konstrukcji kręgu jest głazem bardzo ważnym, aby krąg mógł się domknąć.

Głaz nr 2/czarny: Uspakaja i wycisza, łączy nas głęboko z Matką Ziemią. Wspiera aktywację czakry podstawy. Głaz ten pozwala nam zyskać dystans do świata wokół nas, wspiera procesy żałoby po odejściu osoby bliskiej.

Głaz nr 3/Brązowy-bordo: Intensywnie aktywuje czakrę podstawy, jest kolorem ziemi, daje nam stabilizację, poczucie spokoju i bycia uziemionym. Balansuje prace organów wydalania, jelita cienkiego i grubego, reguluje pracę gruczołu nadnercza. Głaz nr 4/ podczerwień: Wspiera procesy leczenia przy paraliżu, niedowładach kończyn. Nie stosujemy przy klimakterium i zmiennym ciśnieniu. Działa pozytywnie na chronicznie nie gojące się rany. Sprzyja zrzucaniu nadwagi, wzmacnia system odpornościowy.

Głaz nr 5/czerwony: Wspiera nas w przy osłabieniu, anemii, w chorobach układu krążenia. Pomaga przy wychodzeniu z depresji. Można go stosować przy chorobach nerek. Aktywuje drugie centrum energetyczne, czakrę sakralną, która jest odpowiedzialna za pracę jajników i jąder, wspiera te organy w przypadku stanów zapalnych. Z umiarem stosujemy dla osób słabych psychicznie.

Głaz nr 6/pomarańczowy: Wpływa pozytywnie na samopoczucie. Likwiduje pesymizm, melancholię, dodaje odwagi. Inspiruje do działania. Jest pomocny w leczeniu chorób serca, astmy, bronchitu. Można go też aplikować przy chorobach nerek (kamicy nerkowej) i reumatyzu. Wspaniały dla osób odczuwających chłód, szybko marznących.

Głaz nr 7/złoty: Aktywuje najsilniej czakrę splotu słonecznego, poprzez nią, z nim związany gruczoł trzustki, wpływa pozytywnie na przynależące do niej organy. Wspiera procesy przezwyciężania depresji.

Głaz nr 8/żółty: Wspiera procesy leczenia chorób dróg oddechowych (kaszel, bóle gardła, katar, przeziębienia), hemoroidy i egzemy, wątrobę, trzustkę, śledzionę. Leczy cały system trawienny.

Głaz nr 9/zielony: Jest mocnym aktywatorem czakry serca i związanych z tą czakrą, przez grasicę, organów. Przy tym głazie możemy rozpoczynać każdy nasz pobyt w kręgu. Możemy go stosować przy chorobach serca, leczeniu grypy, bólu głowy, owrzodzeń przewodu pokarmowego, wrzodów zewnętrznych, róży. Normuje ciśnienie krwi. Ostrożnie dozować w przypadku chorób nowotworowych.

Głaz nr 10/turkusowy: Może być używany na przemian z głazem niebieskim, pozytywnie działa na płuca, oskrzela i krtań. Wspiera nasz optymizm, wiarę w siebie. Nastraja refleksyjnie. Łagodzi napięcie umysłowe. Zwiększa wrażliwość i kreatywność.

Głaz nr 11/niebieski: Aktywuje czakrę krtani, i przez tarczycę wspiera procesy leczenia organów z nią związanych. Wspiera regenerację systemu nerwowego. Pozytywny w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, gardła, biegunki, rozstroju żołądka, zapalenie jelit, bólu zębów, bezsenności.

Głaz nr 12/indygo: Możemy stosować go z niebieskim na przemian w stanach chronicznych i przewlekłych w leczeniu płuc i krążenia tętniczego. Wspiera leczenie reumatyzmu, zapalenia oskrzeli, płuc, astmę. Uwalnia nasze myślenie w obrazach, wyzwala w nas siły kreatywne zgodnie z tym, czym jest kolor indygo.

Głaz nr 13/fioletowy: Aktywuje czakrę trzeciego oka i przez szyszynkę organy z nią związane. Wspiera procesy leczenia i rehabilitacji w nerwicach o podłożu psychicznym, wspiera leczenie chorób pęcherza, bezsenności, pomaga przy bólu zębów i ucha. Jest kolorem najwyższych ludzkich ideałów, duchowego wglądu i wizji.

Głaz nr 14/ultrafiolet: Wspiera procesy leczenia krzywicy, pozytywnie wpływa na choroby reumatyczne. Wspiera procesy aktywacji produkcji witaminy D.

Głaz nr 15/srebrny: Aktywuje czakrę korony, wprowadza równowagę, harmonię, pozwala jaśniej myśleć, otwiera nas na świat i wymiary ducha.

Głaz nr 16/biały: Intensywnie pobudza organizm do walki z chorobą.

Otwiera nas na wymiar kosmiczny i boski. Jest to zbiór wszystkich kolorów, uważany za kolor życia. Jest kolorem doskonałości, działa oczyszczająco.

Głaz centralny/Stela: Stosujemy go na zakończenie sesji, w celu ugruntowania procesów, wzmocnienia procesów, które zaszły, do ogólnego mocniejszego doenergetyzowania organizmu. Jest najsilniej wibrującym energetycznie miejscem w kamiennym kręgu.

W kamieniu

spoczywa pierwsze słowo ziemi, nieskończoność znaku.

Edmond Jabès (1912-1991)

Życzymy wspaniałych, głębokich duchowo, zdrowych i niezapomnianych chwil w kamiennym kręgu w BioRezydencji.

By |2023-12-11T18:43:37+01:0026 marca, 2023|blog|
rezerwacja