Rezerwacja

Magiczne instrumenty i ręce, które potrafią wydobyć z nich kojące dźwięki – tyle trzeba aby udać się w daleką, mistyczną podróż. Już 25 listopada, po raz trzeci wystąpi Mistyczny Duet: Ivo & Pavel Sedlacek zza czeskiej granicy.

Ivo i Paweł, ojciec i syn, dwóch muzycznych wirtuozów i hipnotyzerów – jeden z długą historią życiowych doświadczeń i poszukiwań, drugi młody wiekiem, ale już zaliczany do światowej czołówki moondrumerów. To niezwykle, w jak czułej harmonii splatają się dźwięki klasycznego instrumentu – skrzypiec- z wytworem nowoczesnym, tzw. moondrumem/handpanem. Docenieni na całym świecie, koncertowali już w Japonii, USA, Kanadzie i w wielu państwach Europy. Czekamy więc na nich z niecierpliwością!

Ivo Sedlacek (skrzypce sferyczne, instrumenty strunowe)

Ukończył Akademię Sztuk Scenicznych w Pradze na Wydziale Muzycznym. Kontynuował edukację muzyczną przez następne 5 lat, tym razem skupiając się na hinduskiej muzyce klasycznej, pod czujnym okiem najbardziej znanych hinduskich artystów. Zagrał wiele koncertów i poprowadził mnóstwo warsztatów na całym świecie. Wydał ponad 20 albumów, a jego muzyka zaliczana jest do najbardziej inspirujących i oddziałujących na tenże gatunek. Jego instrumentalne mistrzostwo i niezwykle źródło inspiracji dały początek  muzyce, która płynie ponad podziałami narodowymi, kulturowymi, jak również przekraczając granice czasu. (Więcej o artyście można przeczytać tu).

Pavel Sedlacek (handpan, gitara, strojone szkło)

Rozpoczął naukę na gitarze klasycznej w wieku 7 lat. Po pięciu latach wygrał narodowy konkurs gitarowy. To dodało mu chęci aby eksplorować inne instrumenty. Jeden z nich zafascynował go bezgranicznie – handpan. Najpierw uczył się sam, rozwiając własną technikę gry. Dziś, szkoli się pod czujnym okiem dwóch najwybitniejszych muzyków handpanowych – Davida Kuckermanna (Dead Can Dance) i Carlosa Rodriguesa (Kabeção). Występuje solo oraz wspólnie ze swoim ojcem Ivo. (Kanał Pavla na YT).

Unikalne instrumentarium

Skrzypce Ivo nie są klasyczne. Jeśli dobrze się przyjrzycie zdjęciu poniżej ujrzycie niesamowity splot cieniutkich strun – to skrzypce Orion, 33 strunicowe skrzypce sferyczne. Dzięki utalentowanym palcom artysty dźwięk, jaki się z nich wydobywa jest nieziemski, wielowymiarowy. Ivo gra również na flecie, jaki instrumentach strunowych, tj. gitarze, cytrze, monochordzie, tamburze, kantelach, gęślach.

Pavel podróżuje z zestawem rzadkich instrumentów zrobionych przez sławną parę ukraińskich twórców – Romana i Antona Reva (OMana handpans). Jest dużo różnych instrumentów tego typu na świecie, jednak Ivo i Pavel długo szukali tych najlepiej brzmiących, harmonicznych i stonowanych. W Pavla rękach handpan OMana  przeistacza się w prawdziwy wibracyjny pojazd. Dodatkowo artysta gra również na gitarze i strojonym szkle.

Zapraszamy nie tylko koneserów dźwięku, ale również wszystkich, pragnących pomedytować oraz tych, którzy mają na codzień problemy ze stresem i żyją w ciągłym biegu. Pozwólcie swemu ciału na regenerację a duszy na błogostan. Można przynieść ze sobą matę i koc aby jeszcze głębiej się zrelaksować i „odpłynąć”.


Data i godzina: 25.11.2021 20:00

Miejsce wydarzenia: BioRezydencja, ul. Główna 12, 59-850 Świeradów-Zdrój

Bilety: 50PLN  (Wstęp od 15 roku życia)

Rezerwacja biletów: 508 955 225

Strona Artysty: www.ivosedlacek.com

Cafe Wolna będzie czynna przed koncertem, więc zapraszamy na zdrowe słodkości i coś rozgrzewającego przed wydarzeniem.

By |2021-11-23T11:19:56+01:003 listopada, 2021|Bez kategorii|
rezerwacja