Rezerwacja

W przedrostku BIO zawarta jest cała nasza filozofia bycia, życia i tworzenia. Kochamy naturę i na każdym kroku staramy się z nią współgrać, być prowadzonymi przez jej naturalne cykle, korzystać z jej darów jak i szanować jej potrzeby.

Żeby wykorzystać wszystkie możliwe nam na tą chwilę sposoby prowadzenia ekodomu, ciągle się edukujemy, sprawdzamy co działa, a co nie. Są jednak również pewnie niezmienne, o których zazwyczaj opowiada przy powitaniu gospodarz domu, Wojtek Szymocha. Są dla nas ważne, bo mają swój udział w zmniejszaniu śladu węglowego. Prosimy Gości np. o:

  • Regulowanie temperatury pomieszczeń za pomocą pokrętła od grzejników, w zamian za otwarcie okien na oścież. Chodzi po prostu o przestawienie kurka grzejnika :). Ważne też żeby wietrząc pomieszczenia nie ogrzewać powietrza na zewnątrz i zakręcać kaloryfery.

  • Na terenie domu, tak w częściach wspólnych, jak i każdym apartamencie znajdują się bardzo komfortowe pojemniki do segregacji. Jest to dla nas absolutnie kluczowa sprawa!

  • Mamy bardzo dobrej jakości wodę do picia, więc zabieranie ze sobą wody butelkowanej mija się z celem. Mało tego, w niedalekiej odległości od naszego domu znajduje się źródło lokalnej wody o bardzo wysokim potencjale mineralnym. Wystarczy przywieźć butelkę wielorazowego użytku.

  • Część apartamentów znajduje się na poddaszu, a więc jest wyposażona w okna dachowe. Latem, gdy burze mogą pojawić się znienacka (pamiętamy, z jesteśmy w górach) zaleca się nie zostawiać ich otwartych gdy wychodzimy na całodniową wędrówkę..

  • Nie wszystkie nowinki technologiczne są możliwe do zainstalowania w tak starym budynku (nad którym opiekę sprawuje również konserwator zabytków). Przyjeżdżając do BioRezydencji dobrze jest pamiętać, że przekraczamy próg – bardziej skansenu niż hotelu. Naturalne otoczenie oznacza spotkania z fauną i florą różnej maści. Zdarza się, że przez okno wleci szerszeń albo nietoperz, na łące spotkamy żaby, kuropatwy czy zaskrońca, a liczne ptasie sąsiedztwo obudzi wczesnym porankiem, szczególnie w porze wiosennej.

  • Your Content Goes Here

W końcu po latach udało się wymienić wszystkie okna! Nasze nowe, drewniane okna są bardzo zbliżone do oryginału! Oprócz walorów estetycznych, gruntownej zmianie uległo też uczucie ciepła wewnątrz budynku. Duet estetyczno-ekologiczny to zdecydowanie nasz ulubiony !

Wszystkie sprawy bieżące omawiamy na kawce lub przy ziółkach w Cafe Wolna. Tomasz to wizjoner. Przez jego głowę przechodzi mnóstwo pomysłów na ulepszenie przestrzeni BioRezydencji. To on zobaczył w opuszczonej i zarośniętej ruinie potencjał, który dzisiaj nazywa się BioRezydencją. To on również zapragnął Kamiennego Kręgu, który przyciąga na teren BioRezydencji wielu podróżników. Drewniana sauna na kółkach pod magicznym kasztanem z widokiem na dzikie łąki? Tak, to również (zrealizowana!) wizja Prezesa Tomasza. Gospodarski talent Wojtka i zuchwałe wizje Tomasza dobrze zgrywają się w tym ekolubnym, braterskim duecie tworzącym BioRezydencję. Zobaczcie co u nas się dzieje TERAZ.

Zarezerwuj pobyt w BioRezydencji
Oferta dla grup
Sprawdź co się u nas dzieje
By |2022-11-24T18:12:56+01:0024 listopada, 2022|blog|
rezerwacja