25sie(sie 25)18:0031(sie 31)10:00Obóz treningowo - wypoczynkowy z Wachlarzami Bojowymi

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy Cię do spędzenia kilku wspólnych wakacyjnych dni, podczas których będziemy poznawać bądź doskonalić techniki Tańca z Wachlarzami Bojowymi, razem tańczyć i odpoczywać a także szlifować formę w pięknym miejscu położonym w otoczeniu Gór Izerskich : https://biorezydencja.pl/galeria-zdjec/
Treningi prowadzi Greta Morgane
Termin wyjazdu : 25-31 sierpnia 2024
Cena 1900 zł obejmuje : treningi, zakwaterowanie w apartamentach podzielonych na pokoje dwu- lub trzy-osobowe, wegańskie śniadania oraz obiadokolacje, dwie sesje w saunie
PLAN ZAJĘĆ:
25.08. przyjazd po południu, zakwaterowanie, obiadokolacja, kobiecy krąg
w kolejnych dniach:
9:00 poranny trening (rozbudzenie i przygotowanie ciała do dalszego dnia – siła i rozciąganie)
10:00 śniadanie
11:00-15:00 czas wolny ( jesteśmy w pięknej okolicy górskiej! )
12:00-13:00 Jeśli jesteś osobą dopiero rozpoczynającą swoją przygodę z wachlarzami bojowymi to będzie czas na naukę podstawowych manipulacji wachlarzem. Na świeżym powietrzu, w ogrodzie, kamiennym kręgu lub na dziedzińcu rezydencji . Tylko pierwszego dnia i tylko dla osób totalnie początkujących.
15:00-18:00 zajęcia w dużej sali treningowej, taniec z wachlarzami bojowym ; nauka choreografii, improwizacje, relaks
19:00 obiadokolacja
20:00 czas indywidualnego odpoczynku lub wspólnych rozmów, spacerów, integracji, dla chętnych sauna
Liczba miejsc jest ograniczona !
Warunkiem rezerwacji miejsca jest potwierdzenie udziału na mail marta.suzin@wp.pl oraz wpłata zaliczki 200 zł (nr konta w mailu)
Liczba miejsc jest ograniczona !
O MIEJSCU :
O TAŃCU :
Wachlarze bojowe to sekretna broń kobiet dalekiego wschodu; taniec łączy energię i precyzję wschodnich sztuk walki, harmonię i rytm Tai Chi z subtelnością tańca współczesnego.
Taniec z wachlarzami bojowymi jest autorską techniką Julii Bui Ngoc, która powstała w 2003 r. w wyniku jej wieloletniej pracy laboratoryjnej w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.
Tworząc ją czerpała z chińskich sztuk walki (Wu Shu, Tai Chi), w których jest wielokrotną mistrzynią, technik tańca klasycznego, które zgłębiała w szkole baletowej oraz elementów tańca współczesnego i improwizacji. Blisko ośmioletnia praca nad połączeniem tych pozornie przeciwstawnych technik zaowocowała niepowtarzalnym stylem, który wzbudził podziw na całym świecie. Styl ten podkreślając kobiecą subtelność buduje jednocześnie wewnętrzną siłę i uczy uwalniać ją pod postacią wyrafinowanych technik walki, ukrytych w uwodzicielskich gestach.
Celem zajęć, które są przeznaczone dla kobiet w różnym wieku, jest poznanie tajników pracy z kobiecą bronią, jaką są wachlarze bojowe oraz możliwości użycia ich w zmysłowym i energetycznym tańcu. Ponadto nacisk kładziony jest na doskonalenie motoryki oraz plastyki ciała, rozwijanie ogólnej sprawności, taneczności, koordynacji ruchowej; kształtowanie zdrowej, silnej i gibkiej sylwetki.
Regularny trening umacnia pewność siebie, buduje poczucie wewnętrznej siły, harmonii i uczy panowania nad każdą sytuacją, zarówno w tańcu jak i w życiu.
O PROWADZĄCEJ :
Marta Suzin / Greta Morgane
jest aktorką, tancerką i performerką oraz instruktorką tańca z wachlarzami, związaną ze Szkołą Tańca z Wachlarzami Bojowymi Julii Bui Ngoc od samego początku jej istnienia.
Przez całe życie zawodowe pracująca z ciałem w teatrze offowym, fizycznym, łączącym sztukę aktorską z tańcem, akrobatyką, nowym cyrkiem ; przede wszystkim z warszawskim Teatrem Akt , Teatrem Tańca Scena 96 oraz Teatrem Academia Romana Woźniaka.
Dyplomowana aktorka pantomimy, brała udział w bardzo wielu spektaklach, wydarzeniach teatralnych, festiwalach, warsztatach aktorskich i tanecznych, także warsztatach i spektaklach tańca na nisko zawieszonym trapezie i techniki skinner releasing Roberta Davidsona. Występowała gościnnie w warszawskich teatrach państwowych (Teatr Wielki, Warszawska Opera Kameralna, Teatr Ateneum, Teatr Rozmaitości) oraz na wielu festiwalach teatralnych w całej Europie . Współpracuje z Julią Bui Ngoc od początku istnienia jej Szkoły Tańca z Wachlarzami Bojowymi.

Więcej

Czas

25 (Niedziela) 18:00 - 31 (Sobota) 10:00

Leave A Comment