Będzie to 4-dniowe spotkanie ze sobą, zanurzenie się w swojej esencji, wsłuchanie w wewnętrzną Prawdę, w głos Duszy.

Codziennie będziemy praktykować Jogę Kundalini – która jest technologią bardzo wspierającą duchową transformację, oczyszczanie ciała fizycznego, energetycznego oraz umysłu z toksycznych elementów blokujących życie w zdrowiu, radości oraz w czystej kreacji. Joga Kundalini pomaga oczyścić się z iluzji, z niesłużących nam nawyków, wejść w przestrzeń serca, w stan wewnętrznej ciszy raz odnaleźć i rozwijać swój najwyższy twórczy potencjał. Będziemy wykonywać specjalnie dobrane krije – zestawy ćwiczeń oddechowych, ruchowych oraz medytacji pod kątem dotarcia do swojej Prawdy, swojej ścieżki, swojego przeznaczenia. Będziemy dużo pracować z oddechem, ale również z dźwiękiem, z mantrą, która jest narzędziem pięknie dostrajającym nas do stanu naturalnej, wewnętrznej harmonii. Będą to mantry w języku gurmukhi, ale również w języku polskim, tak jak jedna z kluczowych mantr na tej ścieżce jogi: “Jestem, Jestem”. Dotrzemy do czystej radości i wdzięczności w doświadczaniu czystego, świadomego bytu tu i teraz.
RAWFOOD I JEGO ODŻYWCZA MOC
Drugi filar tego warsztatu to będzie SUROWA dieta – skierowanie naszej pełnej uważności ku temu, co jemy i jak jemy. Wszyscy uczestnicy będą mogli nauczyć się, jak w sposób zdrowy i świadomy odżywić swoje ciało, jak rozpocząć przejście na surowe odżywianie (tzw raw food). Będzie można wysłuchać wykładu, poznać teorię raw food oraz uczestniczyć w warsztatach praktycznych – wspólne przygotowywanie – surowych posiłków, (w tym przepysznych deserów/ciast!). Jak wiadomo surowe pożywienie posiada najwyższy stopień energii życiowej – Prany, jest ono najbardziej odżywcze, a poprzez swoje właściwości alkalizujące ma zdolność do wspierania organizmu w jego naturalnenym dążeniu do samouzdrawiania. Dzięki temu wszelkie dokuczliwe dolegliwości i choroby pomału ustępują, a ciało naturalnie wraca do swoje równowagi i mocy.
Będziemy wykorzystywać lokalne, sezonowe, organiczne warzywa i owoce (w tym dzikie rośline jadalne). Podczas tych kilku pięknych, wiosennych, majowych dni będzie można doświadczyć działania SUROWEGO pokarmu na stan swojego ciała i umysłu. Będzie to również dobry początek dla wszystkich chętnych, którzy zechcą pozostać chociażby przez krótki okres czasu na takim odżywianiu.
WILDFOOD CZYLI JAK KARMI NAS NATURA
W programie warsztatu zaplanowana jest również wyprawa po dzikie rośliny jadalne aby dowiedzieć się, które zioła należy zbierać, co można z nich przyrządzić, a przede wszystkim móc zachwycić się różnorodnością i obfitością, jaką mamy wokół siebie!
CZY MOŻNA JESZCZE LEPIEJ?
Można! Koncerty relaksacyjne na gongach, misach oraz koncert mantr umilą uczestnikom każdy wieczór I wprowadzą w stan głębokiej relaksacji i regeneracji. Opcjonalnie można skorzystać z bogatej oferty masaży na miejscu, w tym również masażu misami tybetańskimi.
GDZIE BĘDZIEMY
Warsztat odbędzie się w niezwykle urokliwym miejscu na obrzeżach Świeradowa w Górach Izerskich, w BioRezydencji (www.biorezydencja.pl). Warunki są bardzo komfortowe i przytulne, piękne otoczenie sprzyjające relaksacji, szczególnie o tej porze roku!
CZY TO JEST WARSZTAT DLA MNIE?
Warsztat “Wiosenne przebudzenie” jest skierowany do tych wszystkich, którzy chcą ze sobą świadomie popracować, poczuć swoją istotę, esencję, do tych którzy chcą poczuć wewnętrzną unię, harmonię ciała, umysłu i Duszy, doświadczyć JOGI (słowo “Joga” oznacza “Unia, Zjednoczenie”) – “Jestem tym, co mam wewnątrz, Jestem tym, jak postrzegam i projektuję”. Do tych, którzy chcą doświadczyć energii surowego jedzenia, którzy chcą naprawdę poczuć, jak jedzenie nas tworzy, jak mocny ma wpływ na całe nasze życie! – :”Jestem – tym, co jem”.
Nie ma znaczenia czy praktykowałaś/ praktykowałeś już Jogę Kundalini, ani czy masz już doświadczenie w surowym odżywianiu, możesz być całkowitym nowicjuszem lub zaangażowanym praktykującym, na pewno znajdziesz tutaj dla siebie dokładnie to, czego w tym momencie potrzebujesz!
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zrelaksować, odżywić, zapoznać z nową wiedzą i praktykami oraz zainspirować do kolejnych kroków na drodze swojego rozwoju.
—————————————
Inwestycja w siebie: 1100PLN [Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zadatku 200PLN (do 15.04.21r.)] Early Birds: 990PLN (do 6.03.21r.)
Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń: przebudzsienawiosne@gmail.com, tel. 697 284 805,
—————————————-
O prowadzących:
  1. Piara Ravi (Natalia Norko) od dwóch lat intensywnie prowadzi warsztaty i regularne zajęcia z Kundalini Jogi, ze śpiewania mantr oraz koncerty relaksacyjne. Ukończyła kurs nauczycielski z klasycznej hatha jogi w Indiach oraz z Kundalini Jogi według systemu Yogi Bhajana w Irlandii. Joga jest od lat jej pasją. Na podstawie badań terenowych w 2012 r. napisała pracę magisterską z etnologii na temat: „Czym jest joga dla człowieka Zachodu”. Jej drugą pasją jest muzyka. Odbyła trening z klasycznej muzyki indyjskiej w Amritsar w Indiach oraz kurs muzykoterapii organicznej z użyciem gonga Art Synthony we Wrocławiu. Śpiewa i komponuje m.in. w projekcie “Mantra Medicine”. Fascynuje ją bogata i wielopoziomowa technologia Kundalini Jogi, a szczególnie uzdrawiające moce mantr i gonga.
  1. Anna Wojdyła to finezyjny szef kuchni w BioRezydencji; z zamiłowania – roślinny bezcukiernik i zielarz (również studentka Zielarstwa i Fitoterapii na Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych). Zafascynowana odżywianiem opartym na samoobserwacji ciała zgodnie z rytmem natury. Gotuje intuicyjnie, sezonowo i selektywnie (bez pszenicy, mięsa i rafinowanego cukru), albo nie gotuje wcale, a przyrządza surowe posiłki, zatrzymując w pokarmie całą jego odżywczą moc.
    Oprócz regularnie prowadzonych warsztatów kulinarnych, na których uczy jak przyrządzać surowe, zdrowe słodkości od wiosny prowadzi również konto na Instagramie @dzikodobrze, na którym dzieli się swoimi wyprawami po dziko rosnące rośliny jadalne i pomysłami na ich wykorzystanie, kulinarne i lecznicze.
    Inspiruje się głównie przyrodą i jej harmonią, na której wzoruje się w życiu codziennym i swoich kulinarnych eksperymentach.

—————————————-
PRZYDATNE LINKI:

https://www.facebook.com/Piara-Ravi-Joga-785266508509420/

https://www.youtube.com/channel/UCNPoQUosMLbsKvZnnKUo5_g
www.piararavi.com
www.instagram.com/dzikodobrze

By |2021-02-14T17:52:16+01:0014 lutego, 2021|Nasze Wydarzenia|