Już 7. lutego naszą sceną znów zatrzęsie DIKANDA!

Pamiętacie ciarki, które zafundował nam zespół niespełna półtora roku temu? My pamiętamy i z niecierpliwością oczekujemy ich widowiska w starych murach BioRezydencji, już wkrótce!

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością. Więcej o zespole.

 

 

 

 

 

 

Rezerwacja biletów: 508 955 225
Bilety w przedsprzedaży – 35zł, w dniu koncertu – 40zł
(Ilość miejsc ograniczona, prosimy o rezerwację miejsc)

W dniu koncertu zapraszamy również do naszej kawiarni Cafe Wolna, która będzie czynna od 18:00.

Do zobaczenia wkrótce!

By |2019-01-07T14:37:32+00:00Styczeń 7th, 2019|Nasze Wydarzenia|